Žemaičių g. 7, Pagėgiai
LT-99290
8 441 57593
info@psgn.lt
Pir - Ket 8:00 - 17:00 Pen 8:00 - 15:45
Pietūs 12:00 - 12:45

Trys Karaliai

Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį. Krikščionybės laikais paplito paprotys ant durų bažnyčioje pašventinta kreida parašyti pirmąsias trijų karalių vardų raides: K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Kiekvienam karaliui skirtas kryželis prieš jo vardą, reiškia išminčiaus šventumą. Vėliau žmonės ėmė ženklinti savo namų duris, tikėdami, kad užrašius šias raides namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet mūsų senelių namus ir širdis aplankė Išminčiai Merkelis, Kasparas ir Baltazaras, nešini auksu, smilkalais ir mira, linkėjo visiems sveikatos, laimės.  Trijų Karalių atėjimas pažymėjo šventinio laikotarpio užbaigimą, kalėdinės eglutės nupuošimą. Šventėje  dalyvavo Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centro „Išdykėlių“ šeimynos globotiniai, lydimi socialinės darbuotojos Audronės Uselienės. Mūsų gyventojai, dienos centro lankytojai ir jaunieji draugai atsakinėdami į klausimus, įmindami mysles nuotaikingai nupuošė eglutę, taip užbaigdami šventinį Kalėdinį laikotarpį.

„Karaliai neša mums turtus – auksą, smilkalus ir mirą. Bet mums didžiausia dovana – sveikata ir laimė, o ne turtai“ – teigia mūsų gyventojai.