Žemaičių g. 7, Pagėgiai
LT-99290
8 441 57593
info@psgn.lt
Pir - Ket 8:00 - 17:00 Pen 8:00 - 15:45
Pietūs 12:00 - 12:45

DĖL GYVENTOJŲ LANKYMO IR VEIKLOS ORGANIZAVIMO EKSTREMALIOS SITUACIJOS BEI KARANTINO (DĖL COVID-19) KORONA VIRUSO) METU

  1. Atsižvelgiant į lengvai plintančio naujojo koronaviruso (COVID-19) keliamą itin didelį pavojų senyvo amžiaus asmenims, bei asmenims, turintiems lėtinių ligų visiems darbuotojams griežtai laikytis karantino sąlygų tiek Globos namuose tiek ir po darbo valandų (neturėti jokių kontaktų su atskirai gyvenančiais artimaisiais, kaimynais ir/ar kitais žmonėmis). Prireikus nuvykti į parduotuvę/vaistinę, naudotis visų saugumo priemonių.
  2. Nepriimti iš artimųjų gyventojams perduodamų daiktų, maisto produktų ir pan.
  3. Globos namų socialinės darbuotojos telefonu, elektroniniu paštu ar kitomis komunikavimo priemonėmis privalo informuoti vieną iš šeimos narių ar kt. artimą asmenį (kuriam Globos namai įsipareigojo teikti informaciją, jo apgyvendinimo metu), apie laikiną gyventojų lankymo tvarkos pasikeitimą, karantino pratęsimą. Šią informaciją paskelbti ir Globos namų internetiniame puslapyje, taip pat informaciją pakabinti prie įstaigos įėjimo.
  4. Vienam iš artimųjų reguliariai telefonu, elektroniniu paštu ar kitomis komunikavimo priemonėmis socialiniai darbuotojai teikia informaciją (rekomenduotina ne rečiau kaip du kartus per savaitę ar atsižvelgiant į artimųjų pageidavimus) apie gyventojų psichologinę savijautą, kasdienę rutiną ir kt.
  5. Pagal galimybes ir poreikį socialiniai darbuotojai privalo užtikrinti gyventojams galimybę bendrauti su artimaisiais telefonu, arba el. pšt. dalintis nuotraukomis iš gyventojų rutinos ir pan.
  6. Apie gyventojų sveikatos būklę (atsiradus reikšmingų aplinkybių) – nedelsiant, informaciją teikia vyr. slaugytoja ir/ar pamainoje dirbanti slaugytoja.
  7. Nepriimti apgyvendinimui naujų asmenų, kurie šiuo metu gyvena namuose prižiūrimi artimųjų. Priėmus sprendimą priimti asmenį, kuris ne mažiau kaip mėnesį yra palaikomojo gydymo slaugos ligoninėje, asmeniui turi būti atliktas tyrimas dėl COVID-19. Jeigu naujai apgyvendinamas asmuo nėra infekuotas, jį apgyvendinus, toks asmuo dvi savaites privalo būti izoliuotas nuo kitų paslaugų gavėjų.
  8. Personalas su izoliuotu asmeniu gali kontaktuoti tik naudodamas apsaugines priemones (medicininę veido kaukę arba respiratorių, pirštines, pagal galimybes, veido skydą ir kt.).

Rekomendacijos parengtos atsižvelgiant į valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo priimamus sprendimus ir vadovaujantis Socialinių paslaugų ir priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtomis rekomendacijomis.