Žemaičių g. 7, Pagėgiai
LT-99290
8 441 57593
info@psgn.lt
Pir - Ket 8:00 - 17:00 Pen 8:00 - 15:45
Pietūs 12:00 - 12:45

Socialinio darbuotojo diena šokio ritmu

Ne naujiena, jog Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose minimos įvairiausios šventės: kalendorinė, profesinės, asmeninės. Ir minimos pačiais įvairiausiais būdais. Tačiau šių metų Socialinio darbuotojo diena buvo minima neįprastai. Įstaigos socialinė darbuotoja Asta Bietienė ir direktorės pavaduotoja Asta Lankauskienė inicijavo šokius. Taip, būtent šokius ir teko šokti visai įstaigos bendruomenei: globojamiems gyventojams, darbuotojams net pačiai įstaigos vadovei.

„Mintis gimė į svečius pasikviesti viešosios įstaigos Šv. Pranciškaus onkologijos centro moterų linijinių šokių kolektyvą „ Šviesos banga“, kuriam vadovauja vadovė Gitana Eglynienė Pavadinimas atspindintis šokių kolektyvo dalyvių emocinę būseną. Nes šios moterys onkologinės ligos situacijoje sugeba šokti, džiaugtis gyvenimu ir dovanoti džiaugsmą kitiems“, mintimis dalinosi klaipėdietė, šio centro socialinė darbuotoja Irena Baltiejienė.

Tai vienintelis toks centras esantis Baltijos šalyse, kurį įsteigė broliai Pranciškonai, padedantis įveikti vėžio ligą ir žengti nauju keliu.

Pirmoje dienos pusėje šokio rytmetis vyko Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose. Kiekvienam renginio dalyviui buvo prisegta levandų puokštelė, kaip meilės ir pasiaukojimo simbolis. Toks simbolis ypatingai atitinka socialinį darbą dirbančius žmones. Išsakyta daug jausmingų žodžių ir linkėjimų socialinį darbą dirbantiems žmonėms ir sušoktas ne vienas puikią nuotaiką dovanojantis šokis, kurį šoko visi rytmečio dalyviai.

Antroje dienos pusėje Socialinio darbuotojo diena šokio judesiu sujungė visus Pagėgių kultūros centro patalpose. Mat šokiui reikėjo išrikiuoti jungtinį Klaipėdos ir Pagėgių moterų šokių kolektyvą. Prieš pradedant šventę šokiu, socialinius darbuotojus sveikino Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų direktorė Regina Narušienė. Sveikinimo žodžius užtvirtino rožės žiedu ir pakvietė visus bendram šokiui.

Kaip gi pavyko į jungtinį šokių kolektyvą sustatyti klaipėdietes, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų socialines darbuotojas, globojamus gyventojus?

Ogi šokių vadovė atsiuntė vaizdo įrašą, kurio dėka moterys organizavo repeticijas ir Socialinio darbuotojo dienos proga turėjo debiutą bei pademonstravo jungtinį šokį.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Dargužas buvo sužavėtas šiuo debitu ir negailėjo gražių žodžių viešnioms iš Klaipėdos bei Pagėgiškėms pirmą kartą pabandžiusioms šokio judesio. O mero patarėja Lina Karnauskienė perdavė saldžias dovanas ir linkėjimus nuo Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus .

Svetlana Jašinskienė