Žemaičių g. 7, Pagėgiai
LT-99290
8 441 57593
info@psgn.lt
Pir - Ket 8:00 - 17:00 Pen 8:00 - 15:45
Pietūs 12:00 - 12:45

Išvyka į Žemaitijos sostinę Telšius

Socialinių darbuotojų dienos proga senelių globos namų darbuotojai vyko į edukacinę išvyką - Žemaitijos sostinę Telšius. Su vaišėmis ir nuoširdžiais palinkėjimais į kelionę išlydėjo savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Kuturys. Pažintį su Telšiais pradėjome nuo  apsilankymo sūrio DŽIUGAS namuose. Degustacijos metu klausėme įdomių bei išsamių sūrio DŽIUGAS profesionalios degustatorės  pasakojimų ir kartu mėgavomės šio sūrio net 5-iomis brandomis, sužinojome  kokie geriausi deriniai su kiekvienos brandos sūriu, paskanavome sūrio ledų. Ir žinoma, kiekvienas pagal savo skonį įsigijome šio puikaus sūrio.

Besigrožėdami  modernia ir išpuoselėta Mąsčio ežero pakrante pasiekėme Žemaičių kaimo muziejų, kuriame susipažinome su trijų tipų sodybomis: turtingo, vidutinio ir mažažemio valstiečio sodyba. Dalyvavome žvakių liejimo edukaciniame užsiėmime, kur kiekvienas gavome pačių rankomis nulietą žvakę.

Šiek tiek praalkę aplankėme senamiesčio kavinę, dalyvavome žemaitiškų patiekalų degustacijoje. Mus pasitiko svetinga šeimininkė prie žemaitiškais patiekalais gausiai padengto stalo. Ragavome žemaičių mėgstamą cibulynę, virtas bulves su lupenomis, žemaitišką kastinį, šiupininę, kanapinę, o kad sujudintume skrandį darbui, užgėrėme skania namine gira. Kavinę palikome sotūs, kupini įspūdžių, gerų emocijų.

Po šios kelionės liko gražios nuotraukos, daugybė įspūdžių, malonios akimirkos,  nuostabiai praleistas laikas su kolegomis, geri prisiminimai ir noras dar kartą aplankyti nuostabų kraštą – Žemaitiją.